diyabet seker hastaligi belirtileri tedavisi

Okunma

2571

Diyabetin belirti ve bulguları nelerdir?


Diyabete bağlı klinik bulgular vücuttaki karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasının bozulmasına bağlıdır. İnsülin eksikliği ve/veya insülin direnci nedeniyle hücrelere giremeyen glükoz belli bir serum düzeyini (180mg/dl) aştığında idrarla atılmaya başlar. Böbreklerden atılan glükoz beraberinde sıvı atılımını da arttırır ve sonuçta ÇOK VE SIK İDRAR YAPMA (POLİÜRİ) olur. Vücut, poliüri ile olan sıvı kaybını karşılamak için ÇOK SU İÇİLİR ve bu da POLİDİPSİ olarak isimlendirilir. Organizma, enerji kaynağı olarak glükozu kullanamayınca bir taraftan İŞTAH ARTAR diğer taraftan yedek enerji depoları olan yağlar ve proteinler yıkılmaya başlar ve bunun sonucunda iştah artmasına rağmen KİLO KAYBI olur. Bu klasik bulguların dışında diyabet hastalarında ÇABUK YORULMA, GÖRME BULANIKLIĞI, SIK DERİ ENFEKSİYONU, KADINLARDA VAJİNAL MANTAR ENFEKSİYONU gibi bulgular da görülür. bu tip rahatsızlıkları olanların en yakın hekime baş vurmasını bekliyoruz.

 

 

Diyabet Şeker hastalığına iyi gelen bitkileri

 

 

Diyabet, başta karbonhidratlar olmak üzere, protein ve yağ metobolizmasını alakadar eden, bir metobolizma hastalığıdır. Kendisini kan şekerinin sürekli yüksek  olması ile gösterir. Diyabet hastalarındaki temek metobolik bozukluk, kan yoluyla taşınan, glukozun hücrelerin içine girememesidir.

Normal koşullarda besinlerden elde edilen veya karaciğerdeki depolardan kana salınan, glukoz pankreas tarafından salgılanan insülün hormonun yardımıyla hücre içine girer ve orada yakılarak enerjiye dönüşür. Hücrelerin içerisine değişik maddelerin girmesine izin veren, kapılar vardır.

Ahmet Marankiden şeker hastalığı için bitkisel çözümler;

Arpa çimi, yulaf, kereviz tohumu okaliptüs yaprağı, karadut yaprağı, ceviz yaprağı, keçisakalı, dul avrat otu, zeytin yaprağı, hindiba, ardıç tohumu, böğürtlen yaprağı, adaçayı, yaban mersini, aslan pençesi bitkilerin çaylarından günde 3-4 bardak içilir.

** Kara hindiba,  ceviz yaprağı ile kaynatılıp içilmeye devam edilirse kandaki şekeri düşürür.

** Yabani hindiba kökü, zeytin yağıyla bereber,  Kaynatılıp içilmeye devam edilirse, kandaki şekeri düşürür.

** Lahana, tere, marul, turp, domates ve patlıcan gibi sebzelerinde şekeri düşürücü özelliği vardır.

 

 

 

 

 

Şeker Hastalığına Karşı en iyi çözüm ve tedavi

 

 

Şeker hastalığına karşı en iyi çözüm

Bilim adamları üzümün şeker hastalığı tedavisinde kilit rol oynadığını belirlediler.

Üzüm ve diğer narenciyelerin buruk tadından elde edilen antioksidanın (naringenin) insülin hassasiyetini artırırken karaciğerin yağları parçalamasına neden olduğu ve böylece şeker hastalığı ile metabolik sendrom gibi hastalıkların tedavisinde önemli rol oynayabileceği tespit edildi.

Kudüs Hebrew Üniversitesi ile Massachusetts Genel Hastanesi'nde görevli bilim adamları, naringenin isimli bu antioksidanın nükleer reseptörler olarak bilinen ve karaciğerin yağ asitlerini parçalamasını sağlayan küçük protein ailesini harekete geçirdiğini açıkladılar.

PLoS ONE isimli online derginin bu haftaki sayısında yayınlanan çalışmaya göre, bu çalışmanın sonuçları insanlar üzerinde geliştirilirse, tip 2 şeker hastalığı ile metabolik sendrom hastalığının tedavisinde çok önemli bir unsur olabilecek.

 

 

 

şeker hastalığı belirtileri diyabet belirtileri şeker diyabet tedavisi şeker diyabet iyi gelen bitkilerle tüm detayları bulabilir yeterince bilgi sahibi olabilirsiniz :) (:  Yorumlar

Ratkele Konular
Son Eklenenler
 
Sitemap

Web Tasarım SeRKaN - SevdaRuzgari.Net Copyright 2009 SevdaRuzgari İştirakıdır.
Sohbet | chat | Sevda | Ankara Sohbet | Zurna | Zurna Tk | Facebook | İstabul chat | İstanbul Sohbet | Dj Akman | Bayanlarla Sohbet | Nazli Cafe | Bizim Mekan | Burçlar Astroloji | Blog